Ми почуваємося мостом між різними частинами і церквами України, – брати з Тезе

EXCLUSIVE ARTICLES20.04.201516:41 Ми приїхали з порожніми руками, ми не знаємо, як вирішити ваш конфлікт, але наші серця – повні любові, – такими словами розпочинав свою першу зустріч в Україні голова спільноти Тезе брат Алоїз. Дні паломництва в Україні проминули швидко, і настав день повернення братів до Франції. Які ж плоди дали паломникам зустрічі в Києві та Львові?


На прес-конференції 20 квітня в приміщенні Марійського товариства на Руській, 10 у Львові враженнями ділилися брат Бенуа, відповідальний за паломництво Тезе в Україні та Білорусі; паломниця Юлія з Нюрнберга (Німеччина); отець Любомир Гладюк, голова Комісії у справах молоді Львівської архиєпархії УГКЦ, організатор, та Олена Карнаух, співорганізатор молитви Тезе у Львові.

Як розповіла Олена Карнаух, ще в 90-х роках брати з французької спільноти звернулися до очільників українських церков, аби запросити молодь на зустрічі Тезе. Потрохи у містах України творилися спільноти людей, котрі отримали досвід таких екуменічних поїздок. І ось півроку тому до о. Любомира Гладюка підійшла група молоді і спитала: чи можуть вони разом робити молитви Тезе у Львові? Відтоді щомісяця у різних храмах міста відбувалися молитовні зустрічі, кульмінацією яких став приїзд братів з Франції. Перед прибуттям в Україну сотня паломників відвідала Росію та Білорусь. Зокрема, в Мінську вони молилися у православному, греко-католицькому та римо-католицькому храмах.

Тих молодих людей, яких лякає слово "екуменізм", які бояться втрати власної релігійної ідентичності, брат Бенуа запевнив: Тезе відкрите для всіх, проте це – не "супермаркет релігій". Брати з Тезе, за словами брата Бенуа, не хочуть все "змішувати в один великий борщ", натомість дуже прагнуть, аби молоді люди вкорінювалися кожен у свою рідну конфесію і, маючи власну ідентичність, ставали відкритими до інших. Брат зацитував слова папи Івана Павла ІІ, які той сказав на зустрічі Тезе у 1996 році: "Екуменізм – це ділення дарами". "Коли ми приймаємо дар – ми нічого свого не втрачаємо", – запевнив брат Бенуа.

Отець Любомир Гладюк нагадав слова владики Венедикта Алексійчука з недільної молитви Тезе у Львові: "Все в нашому житті починається зустріччю". На екуменічну молитву у львівському греко-католицькому храмі Преображення Господнього зібралося близько 1000 людей. "Зустрічі Тезе міняють нас, – запевнив о. Любомир. – Нас, інших людей, які приїхали з Росії, Білорусі, інших країн Європи".

Напередодні брати з Тезе з трьома російськими паломницями провідали трьох українських військових у київському госпіталі. Можете собі уявити, які почуття були у тих дівчат, коли вони були поруч з українськими воїнами, і які відчуття були в хлопців… "Ми намагаємося використати будь-яку можливість для зустрічі", – сказав брат Бенуа.

Коли брат попросив Юлію поділитися особливими враженнями від перебування в Україні, дівчина розповіла про відвідини семи сімей вимушених переселенців. Спілкування з ними відбувалося за круглим столом, і молоді люди з різних країн могли їх розпитувати про їхнє життя. Відповіді були сумними. Врешті після багатьох запитань настала тиша… Аж ось раптом одна дитина почала дуже голосно сміятися! Це зламало лід, розбило бар'єри. І паломники з сім'ями нарешті стали спілкуватися відкрито. Так глибокий сум зміг стати атмосферою довіри й радості.

22-річну німкеню приймали у Львові та Києві дуже різні сім'ї. У столиці вона з подругою Даніеллою жила в 4-х дівчат у малесенькій квартирі. "Жили дуже тісно, але дуже гарно", – сказала Юлія. Вікторія, киянка, котра й запросила їх у це помешкання, на завершення київських днів Тезе пішла проводжати дівчат на вокзал та несподівано вирішила – без додаткових коштів і приготувань! – поїхати до Львова разом з ними.

Сім'я, котра приймала Юлію у Львові – молода пара, не надто старша за свою гостю, з маленьким синочком (на фото). "Ми багато бавилися з дитиною – з усмішкою згадувала Юлія. – Досвід проживання у цих сім'ях дуже різний, однак сенс один: гостинність долає всі бар'єри!".

А найбільшим враженням брата Бенуа у цій подорожі став перший ранок у Львові: "Уявіть, о 6.30 ранку на львівському залізничному вокзалі нас зустріли старші люди, матері, батьки сімей, котрі нас приймали, а також молодь. Це нас дуже зворушило!".

Хтозна, раптом за кілька років Львів прийматиме паломників Європейської новорічної зустрічі Тезе? :)

Марта Зозуля

Фото: Ліда Баран, facebook.com; о. Ростислав Пендюк, facebook.com; Ірина Максименко, Михайло Деркач

Рейтинг: 5.0 Голосів: 12 Переглядів: 1920
Ваша оцінка: 105442

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (1)

+

Додати коментар    • 28 Квітня, 2015 13:05Irina Chaprack Відповісти
    • Так чудово, що така зустріч відбулася у Львові. І хотілося б щов колись Львів приймав Європейську новорічну зустріч. Адже усі умови для цього є, от тільки треба проявляти більше гостинності та доброзичливості,але думаю що майже всі стареотипи уже майже подолані. Чекаю з нетерпіння наступної молитви Тезе в Львові.