Що нам хочуть сказати на Великдень єпископи УГКЦ?

11.04.201518:03 Ієрархи Української Греко-Католицької Церкви у своїх великодніх побажаннях скеровують нас на шлях, яким маємо всі разом іти, аби бути щасливими в рідній країні та радісно зустріти воскреслого Христа.


Вся історія вибраного народу зводиться до вірності обітницям Божим, які закликають нас бути вірними і охочими отримати спадщину за вірність: свободу, незалежність, нескореність перед ворогами і, на кінець, обіцяну Батьківщину в повному достатку, в якій нам жити і всьому потомству грядущих поколінь, – владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський.

Обставини та події, що оточують нас, на перший погляд не виправдовують нашої радості… Проте в ці найважчі моменти нашого життя згадаймо слова, які Христос не один раз промовляє для підбадьорення своїх послідовників: "Не бійтеся!" (пор. Мк. 5, 36; Лк. 5, 10; 8, 50; 12, 32). Ці слова скеровані і сьогодні до нас, – владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький.

Звертаймося до Господа з проханнями, щоб нищівно порвалися схеми та сіті хабарництва, що втягнули в полон багатьох високопоставлених осіб нашого краю та цей хворобливий рак продовжує поширюватися, мимо, військових дій на нашій землі, – владика Ігор Возьняк, Архиєпископ і Митрополит Львівський.

Наші гріхи – це те зло, яке ми зобов’язані перебороти в першу чергу, хоча інколи це буває важче зробити, ніж побороти зовнішнього ворога. Ситуація була би майже безнадійною, якщо б ми були сам на сам з усім цим зовнішнім і внутрішнім злом. Але в цю боротьбу увійшов Господь, хоча невидимий для очей, але реально існуючий Воскреслий наш Спаситель, – владика Димитрій Григорак, Єпарх Бучацький.

Говорити про Воскресіння неможливо без слова про хрест. Воскресіння існує тільки разом із хрестом, а хрест Ісуса стає зрозумілим тільки у світлі Його Воскресіння, бо між смертю та Воскресінням – велика прірва, подолати яку може лише Бог, – владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський. владика Богдан Манишин, єпископ-помічник.

Хоч темрява ще хапається за землю, не бажаючи поступатися своєю владою ранку, який приходить зі світлом Воскреслого Спасителя, проте вона вже є приреченою. Впаде неправда, що несе смерть, а правда, яка утверджує життя - переможе – бо Христос є "Сонцем правди, що всім життя освітлює" (Кан. Пісня 5). Хто вступає сьогодні у радість Воскресіння Христового, той уже переміг, бо переміг Христос, якого приймаємо у наших серцях, – владика Василь Семенюк, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський.

Душі загиблих людей обох воюючих сторін вже мають можливість побачити об’єктивну Правду – Христа воскреслого у світлі Пресвятої Трійці, там немає місця для суперечок. Але таке запізніле пізнання не відкриває цієї правди багатьом тим, які тут на землі її не пізнали. Нас можуть об’єднати тільки євангельські істини. Наша спільна молитва може зняти пелену ненависті з сердець людей і відкрити велич Божої любові, –
владика Степан Меньок, Екзарх Донецький.

Жінки побачили порожній гріб і повірили, що Христос воскрес, а згодом власними очима побачили воскреслого Ісуса і тому їх переповнювала ця радість – радість, що Господь живий і знову разом з ними. Щоб кожен з нас пережив цю радість, повинен також побачити воскреслого Христа. Чи це можливо, запитаєте? – …Побачити Ісуса можна, очистивши наші думки, наші бажання, наші почуття, наші вчинки – наше серце, – владика Василій Тучапець, Екзарх Харківський.

Чи ж ми не є свідками, як посеред горя проблискує доброта людського серця? Як одні одним допомагають, підтримують, жертвують собою, віддають останнє, щоб потерпілих розрадити, зранених не покинути, голодних нагодувати, ближніх захистити! Одні в нелюдських умовах обороняють свій народ, інші в усіх кутках світу переживають за них, збирають кошти, жертвують необхідне. Не смерть, гріх і смуток мають останнє слово, а життя, надія i доброта. – ієрархи Української Греко-Католицької Церкви у Західній Європі.

Фото: livejournal.com, ugcc.kharkiv.ua,

Рейтинг: 5.0 Голосів: 10 Переглядів: 1794
Ваша оцінка: 105408

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар