Владика Венедикт про Вербну неділю та День молоді

05.04.201521:31 Вже не перший рік Церква одночасно з подією Входу Господнього у Єрусалим відзначає День молоді. Про духовний зміст Вербної неділі, про звичай освячення вербових галузок та про те, на що молоді варто звернути увагу у в цей день, розповів владика Венедикт, голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ.


Ніяка подія, яка описується у Євангеліє, не є випадковою. Кожен євангельський рядок – об’явлення Ісуса Христа, як Бога, у різних ситуаціях. В події входу Господа до Єрусалима Він об’являє свою владу та силу.

В християнстві пальмове гілля зображували на гробах мучеників, як знак їхньої перемоги в Христі. Тому Христос входить у Єрусалим, як той, хто несе перемогу і правду.

За давніми звичаями, переможець завжди входив або в’їжджав на коні, що означало перемогу влади. З іншої сторони, Христос входить, як покірний убогий, в’їжджаючи на віслюку, який символізував покору. Адже царі не їздять верхи на віслюках. Тому постать Ісуса нам являє одночасно божественну владу і смиренність та покору.

Церква близько III-IV століття вже святкувала цю подію. Люди із усіх околиць Єрусалиму в післяобідній час збиралися в Оливному саду і йшли тією дорогою, якою йшов Син Божий. Люди йшли із пальмовими гілками, діти співали піснеспіви, а завершував цей похід єпископ із священнослужителями.

Вже із VII століття ця подія стає "Пальмовою неділею" в Західній Церкві.

Освячення вербових галузок – знак поваги до Ісуса Христа, подібно як встеляли пальмове гілля, коли  Месія входив у Єрусалим.

Освяченими гілками верби прикрашають домівки, ставлять букетики із верби на почесному місці. Можна цю вербу згодом спалити і десь закопати, бо все ж таки ця річ була благословенна у храмі.

Відзначення Дня молоді у Вербну неділю розпочалося за часів понтифікату Папи Івана Павла II. Таким чином, Святіший Отець прагнув звернути увагу молоді на те, що в Бозі ми маємо силу.

Подібно, як Ісус Христос пережив у своєму житті ту радість, коли Його возвеличували у Єрусалимі, Він переживав і складні моменти під час Хресної дороги, так само і ми переживаємо радісні і тяжкі миті життя. Однак, завжди і повсякчас з нами є Бог.

Бажаю нашій молоді не забувати про те, що з нами є Господь!

Розмовляла Руслана Ткаченко

За матеріалами: news.ugcc.ua

Фото справа: владика Венедикт на зустрічі з молоддю в храмі Пресвятої Євхаристії у Львові, 5 квітня 2015 р, Орися Петришин, facebook.com

Фото вгорі: uarp.org

Рейтинг: 5.0 Голосів: 8 Переглядів: 1350
Ваша оцінка: 105383

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар