Волонтерський рух "Світло на Схід": допомога воїнам

11.03.201516:35 Зброєю для волонтерського руху "Світло на Схід", що працюють не покладаючи рук ось уже п’ять місяців, стали їхня постійна готовність допомагати і чуйні серця, що випромінюють справжнє світло, яке таке необхідне у темряві війни. Про працю цих волонтерів розповідає випуск "Служіння" проекту Комісії у справах молоді Львівської Архиєпархії "ТОП 10 УГКЦ".


У такий непростий для України час на думку спадають слова із пісні: "Коли війна вривається у двері, не захистять слова й печатки на папері. Потрібно йти, потрібно брати зброю і право на життя відстояти в горнилі бою...". Зброєю для волонтерського руху "Світло на Схід", що працюють не покладаючи рук ось уже п’ять місяців, стали їхня постійна готовність допомагати і чуйні серця, що випромінюють справжнє світло, яке таке необхідне у темряві війни.

За час діяльності руху волонтери допомогли військовим з 24 ОМБ, 80 ОАМБ, а також окремим бійцям з різних підрозділів (43 і 44 ОАБ, 26 ОАБ, 74 ОАБ, батальйону "Айдар", батальйону "Чернігів"). Досвідом такої праці з нами поділилась Олена Паралюх, співорганізатор волонтерського руху "Світло на Схід".

- Коли і як виник волонтерський рух "Світло на Схід" і якими були ваші перші кроки?

- Почалося все з того, що шукаючи можливості допомогти нашим військовим, ми вирішили провести благодійний ярмарок на парафії храму св. свщмч. Йосафата у Львові, що на вул. Замарстинівській, 134. На цю акцію ми принесли різноманітну випічку, зібрали вироби ручної роботи. Були у нас також екосумки, які ми самотужки розмальовували. Кожен доклав багато зусиль. Під час ярмарку, який відбувся наприкінці серпня, ми зібрали 43 тис. гривень. Першою думкою було передати ці кошти іншим волонтерам, що забезпечують воїнів усім необхідним.

Проте випадково у розмові наша дівчинка-волонтер розповіла про свого знайомого, який у той час перебував на полігоні у Яворові. За кілька днів разом з іншими хлопцями з 24 окремої механізованої бригади він мав вирушити на Схід. З розповіді ми з’ясували, що у хлопців немає багатьох речей: починаючи від предметів першої необхідності й закінчуючи бронежилетами. І ми вирішили самотужки спробувати придбати те, чого вони найбільше потребували. Так усе і розпочалося.

- Чому обрали саме таку назву?

- Наша назва виникла вже згодом, коли зібралось трохи більше активних волонтерів, які займались організацією ярмарків та закупівлею необхідних речей. Ми дуже хотіли, щоб вона не так робила акцент на війні, а більше на духовній підтримці воїнів, на світлі, яке ми несемо на Схід України.

- Розкажіть, де і як Ви організовуєте благодійні ярмарки?

- Останній ярмарок, який за рахунком є сьомим, відбувся 8 лютого на парафії св. свщмч. Йосафата. Там проходив і наш перший ярмарок. І ми помітили, що проводити збір коштів саме таким чином – це дає гарну можливість подарувати людям, які до нас доєднались, маленьку радість.

Схожі заходи також відбулися біля пам’ятника королю Данилу ("Патріотична метушня") і на парохіях свв. Ольги і Єлизавети, Всіх Святих Українського Народу, Матері Божої Неустанної Помочі, а також бл. Миколая Чарнецького. На двох ярмарках ми частували усіх присутніх борщем з пампушками. Тоді з нами був о. Тихон Кульбака, який сам родом із Донецька. Після Літургії він заохочував людей відвідати наш захід. Також на наших ярмарках є можливість написати і передати листа військовому. Іноді люди теж приносили теплий одяг, речі першої необхідності, які ми складали у підвальному приміщенні нашого храму. І досі, якщо знаходяться охочі що-небудь принести, вони можуть це залишити волонтерам, що відповідають за наш так званий склад.

Окрім ярмарків, також намагаємось організувати інші цікаві акції. Наприклад, під час цьогорічних Різдвяних свят ми колядували біля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла й у центрі міста, таким чином збираючи кошти для воїнів АТО.

- З ким ще Ви співпрацюєте і як здійснюєте закупівлю та транспортування необхідних речей для військових?

- Ми співпрацюємо з волонтерами із Києва та Дніпропетровська. Одного разу закуповували спальні мішки й відправляли їх волонтерам із дніпропетровського руху "Сила Дніпра", а вони уже самі везли їх бійцям, адже ми не завжди маємо можливість все самотужки транспортувати. Інколи використовуємо для цього "Нову пошту".

Також ми вже налагодили зв’язки з різноманітними виробниками, яким ми довіряємо і у якості речей яких упевнені. Так, якщо необхідні, наприклад, бронежилети, ми одразу до них телефонуємо і замовляємо необхідну кількість. Теж у Львові знайшли швейне підприємство, яке зголосилось шити спальники, що навіть виходить значно дешевше, ніж їх купувати. У цього виробника ми вже неодноразово замовляли й військову форму.

- Скільки зараз є волонтерів, чим вони займаються та як можна до Вас доєднатись?

- На сьогодні активних волонтерів, які багато часу приділяють праці в русі, є дванадцять. Вони відповідають за організацію та проведення ярмарків, пошук контактів інших волонтерів для співпраці з ними, за збір та розподіл коштів. Також є багато людей, які долучаються власноруч виготовленими виробами, випічкою, тобто всім, що ми реалізовуємо на ярмарках. Маємо велику потребу в транспорті: як під час наших акцій тут, у Львові, так і в перевезенні речей до бійців на Схід. Тому дуже раді, якщо хтось може цим допомогти. Діє також наша банківська картка, на яку збираємо кошти для закупівлі речей для наших військових.

Тому доєднатись можна до будь-яких робіт: виготовлення речей та випікання смаколиків, надання транспортних послуг, допомогою у організації акцій тощо. У соціальній мережі Фейсбук ми маємо свою сторінку, на якій можна як стежити за нашою діяльністю, так і сконтактуватись із нами. Всім новим волонтерам ми дуже раді, адже воїни чекають на нашу допомогу й підтримку! Разом – ми сила!

Розмовляла Дарина Вороновська

Контактна інформація:

Сторінки у соцмережах: Волонтерський рух "Світло на Схід" facebook.com,

"Патріотичний Ярмарок" – facebook.com

Контактний телефон: 067 697 58 37

Картковий рахунок "ПриватБанк" у гривнях: № 4149 4978 2424 2301 Паралюх Олена Іванівна.

За матеріалами: top10ugcc.org

Рейтинг: 4.9 Голосів: 9 Переглядів: 2065
Ваша оцінка: 105269

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар