Волонтерська сім’я – Леся, Анна, Марія або волонтеристки

EXCLUSIVE ARTICLES29.12.201415:00 Волонтеристки (щось середнє між волонтерками і волюнтаристками) – це так трохи жартівливо думаю про них, відчуваючи, насправді, глибоку повагу і вдячність до тих, хто по-суті покинув свій фах, роботу, гобі… Гадаю вони не образяться і зрозуміють…


Ми познайомились з пані Лесею Слюсарчук у неділю на прохідній військового госпіталю на вул. Личаківській. Пані Леся – співкоординатор Волонтерської Сотні – Львів.

Ми прийшли трішки раніше, ніж відкривається маленький штаб сотні напроти КПП госпіталю. Поряд вже чекає відкриття штабу старша пані (здається Ольга Михайлівна) з цілим пакетом теплих шкарпеток, зв’язаних нею для бійців…

Кажу: «Яка ж Ви молодець, пані Лесю, що допомагаєте нашим військовим».

А вона інтригує: «Ой, нам – волонтерам – вже й самим потрібна допомога».

«Як це? Чому?».

«Бо нема часу дітям їсти зварити!».

Виявляється діти  це дорослі донечки-двійнята Ганнуся та Марічка, юристки за фахом, котрі теж волонтерять, додому приходять нерідко між одинадцятою та першою ночі!

Інтригуюсь ще більше. Думаю: треба би про них написати в ДС. Домовляємось про нову зустріч. А тут якраз у ДивенСвіті тема місяця відповідна наспіла «Іди і ти роби так само». Але пані Леся – то в Дебальцево, то в Артемівську, то дуже заклопотана і зайнята у Львові. Та й в мене, каюсь, свої клопоти…

Потужний  імпульс таки написати дала Жива Internet-зустріч зі Св. Миколаєм. Там, де про Милосердя та Солідарність…

Телефоную знову в неділю. Пані Леся – у госпіталі. Каже: «Я ще трішки часу тут і вже дуже спішу додому». Таки домовляємось про інтерв’ю. Сідаємо на прохідній, пробуємо «бавитись» у журналіста і зірку. Пані Леся встигає розповісти трохи про головного координатора Волонтерської Сотні пані Світлану Сидоренко, що волонтерить разом із своїм сином Тарасом, інших «сотників», про їхні поїздки в зону АТО, про своїх дівчат, їхню співпрацю із Волонтерською Сотнею, із спільнотою «Допомога Армії України», з благочинним фондом «Крила Надії» (перегукується з ДивенСвітівським з’їздом «Вітер На-Дії»), про бійця Романа з Кривого Рогу… А тут через прохідну шкутильгає поранений з паличкою. Вітається з пані Лесею як з Ангелом-хоронителем і просить прийти до себе в палату, хоче чимось своїм поділитись. Пані Леся не може не зайти, хоча поспішала додому… Відтак розумію: розмову пора закінчувати.

Надто вже тут все сконцентровано На-ДІЇ… Дії Відповідальності, Солідарності, Милосердя.

Отже, замість інтерв’ю, ось тут короткий відеозвіт про те, що роблять «сотники»:

P.S. Пані Леся Слюсарчук має ще один талант, крім таланту милосердних справ. Вона ще може зробити гарні відеоролики. Робить вона їх під псевдо Леся Вітер (ой ще один перегук з Вітром На-Дії)!

Ну, то як, народе гарний молоденький, нумо за Вітром Дії?!

Корисний витяг із матеріалів Волонтерської Сотні  Львів 

Велике прохання  від Сотні до тих, хто  хоче долучитись до ДІЇ:

Шановні доброчинці!

Дуже просимо телефонувати до нас і запитувати про потреби, щоб не було надміру певних речей/продуктів і недостачі іншого.

Контактний тел. Волонтерської сотні: 096 55 91 689.

Потреби на сьогодні у госпіталі:

> спортивні штани 48-54 р.
> спортивні костюми 48-54 
> футболки 48-52 р.
> светри 48-54 р.
> куртки 48-54 р.
> рюкзаки на 30л (темні)
> дорожні сумки
> взуття зимове 40-44 р.
> тапочки 40-44 р.
> джинси 46-54 р.
> шапки
> рукавиці
> дезодоранти
> побутова хімія
> ножиці або щипці для нігтів
> трійники, продовжувачі
> електрочайники
> мильнички
> мочалки
> паперові рушнички
> соки
> вода мінеральна

 

Олег Пендюк

Фото: facebook.com

Рейтинг: 4.7 Голосів: 14 Переглядів: 3262
Ваша оцінка: 104900

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (3)

+

Додати коментар  • 8 Січня, 2015 23:03Леся Слюсарчук Відповісти
  • Дякуємо за теплі слова та високу оцінку нашої праці. Насправді в цьому немає нічого особливого, щоб про це аж так голосно говорити. В країні війна, тому маємо гуртом стати до праці та допомагати в різні способи тим, хто тримає над нами небо і хто потребує нашої підтримки. А п.Олегу Пендюк окрема дяка від наших бійців за його золоті руки та смачні яблучні пляцки. Отак всім миром і просвітимо нашу Україну світлом наших сердець, і все в нас буде добре. Молитвою, працею та терпінням здолаємо все.


  • 4 Січня, 2015 07:17Олег Пендюк Відповісти
  • SOS Пампушки! Волонтерська сотня має ідею на Різдво почастувати кожного пораненого хоча б одним пампушком. Поранених на цей час близько 250. Хто може допомогти, тел. Волонтерської сотні Львів вище в тексті статті, мій тел: 067 5482470, зконтактую з координаторами сотні.


  • 4 Січня, 2015 07:01Олег Пендюк Відповісти
  • Питається приятель , чому лише в неділі зустрічаємось з волонтерською сотнею. Відповідаю. Можна і в будній день. Але в неділю мені краще. Помолився зранку в церкві на службі, на душі стало значно легше. Приїжджаєш в госпіталь привозиш щось смачненьке або потрібненьке, сила молитви в церкві і відчуття в душі зростають вдвічі! Тобі дуже дякують, намагаються сфоткати, і кажуть: «От би ще електрочайник хлопцям?». І ти женеш додому і привозиш цей чайник бо ж ним майже не користуєшся і час в неділю є бо нікуди не поспішаєш! Малесенька дрібничка, в порівнянні з тим, що роблять волонтери, але як кажуть вони «капелька до капельки…». А душа грає і співає гімн гарній, справжній християнській неділі!