Як бути щасливим? 10 порад Папи Франциска

13.08.201411:28 Сповільнися, відпочивай, бався з дітьми, не працюй в неділю, дбай про довкілля. Нікого не навертай, живи і дай жити іншим – Папа Франциск радить, як бути щасливим.


Список своїх способів мати радість і щастя в житті Папа Римський представив в інтерв'ю аргентинському тижневику "Viva", що його цитує портал Catholic News Service.

"Живи і дай жити". – Кожен повинен застосовувати цей принцип.

"Давай себе іншим". – Люди мають бути відкритті і щедрі навзаєм, бо якщо ти зациклюєшся на собі самому, то ризикуєш стати егоїстом. А стояча вода легко починає загнивати.

"Поводься в житті спокійно". Папа Римський, пояснюючи цей принцип, навів приклад з аргентинського роману Рікардо Гуїральдеса, в якому головний герой Дон Сеґунда Сомбра на старість ретроспективно оглядає своє життя: коли він був юнаком – був потоком, каміння несучим; дорослим – став стрімкою рікою; на старість – далі рухався, але вже повільно, як вода у ставі. Зізнався, що найбільше йому подобається ця остання картина – треба вміти йти життям з делікатністю, скромністю і спокоєм.

"Май здоровий підхід до відпочинку". – Ми втратили такі приємності як мистецтво, література чи спільна забава з дітьми. Споживацтво принесло нам постійний неспокій і стрес, люди втратили здорову культуру відпочинку. Їх час поглинається в такому темпі, що вже нема змоги з ніким ним ділитися. "Хоч багато батьків довго працює, мусять знайти час на забаву з дітьми. Родини повинні вимикати телевізори принаймні при їжі, бо хоч телебачення дозволяє нам орієнтуватися у новинах, не дозволяє нам спілкуватися між собою".

"Неділя має бути святом". – Працівники повинні мати її вільною, це день для родини.

"Знайдімо нові способи забезпечення молодим людям гідної роботи". – Всі ми мусимо більш постаратися. Бо молоді, котрі не мають в житті шансів, легко сідають на наркотики і частіше вдаються до суїциду. Не вистачить тільки дати їм їжі. Впевненість, що власною роботою можуть заробити на хліб для родини, дає їм відчуття гідності.

"Поважай природу і опікуйся нею". – Деградація довкілля – це один із найбільших викликів, перед якими ми нині стаємо. Однак не задаємо собі безперестанку питання: "Чи необмеженим і деспотичним уживанням природи людство не здійснює самогубства?".

"Перестань бути негативним". – Потреба говорити зле про інших означає низьке відчуття самооцінки і замість підвищитися самим – тягнемо донизу інших. Швидко забувати про негативні справи – це здорово.

"Не навертай; шануй віру інших". – Людей ми можемо надихати, даючи свідчення, однак найгірше що може бути – це паралізуюче навернення:  "Говорю до тебе, щоб тебе переконати". Ні. Кожна людина входить в діалог, виходячи з власної ідентичності. Церква зростає завдяки залученню, а не прозелітизму.

"Працюй на користь миру". – Живемо в  часи багатьох воєн, тому заклик до миру має бути сьогодні криком.

За матеріалами: zbruc.eu

Фото: lanazione.it

Рейтинг: 4.7 Голосів: 19 Переглядів: 3240
Ваша оцінка: 104030

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар