Папи Римські про футбол

13.06.201415:57 12 червня в Бразилії розпочався XX Чемпіонат світу з футболу FIFA. Пропонуємо з цієї нагоди добірку цитат Святіших Отців про цей вид спорту.


Папа Йоан Павло ІІ: Потенціал спортивного феномену робить його важливим інструментом для всебічного розвитку людини і одним з найкорисніших елементів в побудові більш людяного суспільства. Почуття братерства, щедрість, чесність і повага до тіла, — ці, без сумніву, важливі якості для кожного хорошого спортсмена роблять внесок в створення громадянського суспільства, в якому антагонізм замінюється здоровим суперництвом, де замість конфлікту обирають зустріч, а замість злісного протистояння – чесний виклик. Сприйнятий таким чином спорт є не самоціллю, а засобом; він може стати рушієм культури і справжнього відпочинку, заохочуючи людей давати найкраще від себе і уникати того, що може бути небезпечним для себе або інших людей.

Папа Венедикт XVI: Такі командні види спорту, як футбол, є важливою школою виховання почуття поваги до інших, в тому числі й до спортивних суперників, школою виховання духу особистої самопожертви на благо всієї групи, оцінки якості кожного елементу команди. Вони покликані подолати логіку індивідуалізму і егоїзму, яка часто характеризує людські відносини, щоб звільнити місце для логіки братерства і любові, яка на всіх рівнях сприяє правдивому суспільному благу.

Папа Франциск: У дитинстві я багато разів ходив на стадіон і в мене залишились чудові спогади. Ходили і самі, і разом із сім’єю. Мені хотілось би побажати, – 

сказав Папа під час аудієнції лідерам Італійської федерації футболу і футбольних клубів «Неаполь» і «Фіорентина», – щоб футбол і будь-який інший популярний вид спорту знову набули характеру свята.

 

Спорт – це інструмент передавання тих цінностей, що сприяють благу людської особистості і помагають будувати більш мирне та братнє суспільство. Подумаймо про чесність, наполегливість, дружбу, підтримку і солідарність. Футбол може і повинен бути школою культури зустрічі, яка призводить до гармонії і миру між народами.

Щоби виграти, необхідно подолати індивідуалізм, егоїзм, всі форми расизму, нетерпимості і зловживання людською особистістю. «Індивідуаліст» у футболі – це перепона для успіху команди; але якщо ми «індивідуалісти» в житті і не звертаємо уваги на людей навколо, то тінь падає вже на все суспільство.

Секрет перемоги, – як на полі, так і в житті, – полягає у вмінні поважати свого напарника, а також суперника. Ніхто не виграє самостійно – ні на полі, ні в житті! Тож нехай ніхто не замикається в собі і не відчуває себе вигнаним. І хоч у фіналі цього чемпіонату світу лиш одна збірна підніме кубок переможця, вивчаючи уроки спорту і зміцнюючи зв’язки, що об’єднують нас, переможцями будемо усі ми. (Послання Папи з нагоди Чемпіонату світу з футболу 2014 у Бразилії, 12 червня 2014 року).

Переклад з російської: Христина Мончакcredo-ua.org

Джерело: icatholic.ru

Рейтинг: 5.0 Голосів: 4 Переглядів: 1163
Ваша оцінка: 103673

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар