Папа Іван ХХІІІ мав чудове почуття гумору

30.04.201411:01 Святішого Івана ХХІІІ пам’ятають за його тепло, простоту, громадську свідомість і почуття гумору. Папа Франциск згадує свого попередника як святу, терплячу та мужню людину, яка зізвала Другий ватиканський собор. "Він був людиною, яка дозволяла Господу собою керувати", – сказав Папа Франциск. Але італійський Папа Іван мав веселу вдачу, просте селянське походження і гострий язик, що дозволяло йому жартувати на фоні італійської культури.


Представимо деякі веселі жарти Папи, який вже став святим:

1. Під час вівдідин лікарні Папа запитав хлопчика, ким він хоче стати, коли виросте. Хлопчик відповів, що хоче бути полісменом або Папою. "На твому місці я б пішов у поліцію", – сказав Святіший Отець. – "Адже Папою може стати кожен, поглянь на мене!"

2. "Коли я часом прокидаюсь серед ночі й починаю думати про серйозні проблеми, які існують у світі, я кажу собі: мушу поговорити з Папою про це. Вранці, прокинувшись, я згадую, що Папа – це ж я".

3. У відповідь репортеру, який запитав "Як багато людей працюють у Ватикані?", Папа відповів: "Приблизно половина з них".

4. Коли кардинал пожалівся, що підняття у Ватикані зарплат означатиме те, що простий швейцар буде отримувати стільки ж, як і кардинал, Папа зазначив: "Швейцар має 10 дітей; я сподіваюсь, що кординал дітей не має".

5. Коли Папа прийшов відвідати друга ввечері у лікарню Святого Духа, монахиня, яка відчинила двері, сказала йому: "Святий Отче, я сестра-настоятелька служебниць Святого Духа". Отець відповів: "Щасливі Ви! Яка посада! Я ж всього лиш слуга слуг Господа".

6. Незадовго після обрання Папою, Блаженняй Йоан прогулювався вулицями Рима. Жінка, яка проходила повз, сказала своїй подрузі: "Боже, який він товстий!" Почувши, що вона сказала, Папа обернувся і промовив: "Мадам, я вірю: Ви розумієте, що папський конклав – це не зовсім конкурс краси".

7. Одного разу він написав: "Є три шляхи, які ведуть до руйнації: жінки, азартні ігри та фермерство. Мій батько вибрав найнудніший".

8. Будучи кардиналом і патріархом Венеції, майбутній Папа розмовляв з багатим місцевим жителем і сказав йому: "Ми маємо одну спільну річ: гроші. У Вас їх багато, у мене – зась. Але різниця в тому, що мене це зовсім не хвилює".

9. Коли журналіст запитав тодішнього Патріарха Венеції, ким він міг би стати, якби прожив своє життя наново, майбутній Папа відповів: "Журналістом". Потім він додав із посмішкою: "А тепер давайте подивимось, чи матимете ви сміливість сказати мені, що, почавши усе з початку, ви стали б патріархом".

10. Офіційний Ватикан сказав, що це "абсолютно неможливо" скликати Другий ватиканський собор у 1963-му. "Добре, ми скличемо у 1962-му", – сказав Папа. І зробив це.

За матеріалами: catholicnews.org.ua

Фото: bergamonews.it

Рейтинг: 4.9 Голосів: 11 Переглядів: 1197
Ваша оцінка: 103406

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар