Чоловіки й жінки, спіть на здоров’я!

23.08.201320:00 Якось мій чоловік розмовляв із монахом, який довго жив у скиту. Той казав, що до них нерідко приїжджають люди, бо хочуть реколекцій. І перше завдання, яке він їм дає, – щоб вони виспались.


А після тривалого сну в атмосфері гірського повітря виявляється, що й особливих реколекцій не треба, аби все у голові та серці стало на свої місця. Втома – один із найбільш руйнівних чинників у подружжі. Адже стомлена людина – це роздратована людина. Це людина, яка не може себе до кінця контролювати, яка так багато себе віддає за день, що на сім’ю їй просто бракне сил.

Стомлена людина – це людина із малим запасом здоров’я, що нерідко відбивається на її зовнішності. Приміром, ви мусите систематично урізати свій сон. А потім дивитесь у дзеркало – і: «Ой, зморшки з’явилися!». Хочете вдягнути улюблені штани – і: «Ой, я не влізаю!». І починається гонитва за омолоджувальними кремами, дієтами та фітнесами… Чи відомо вам, що ледве не єдиним способом продовжити молодість є саме здоровий сон? І чи відомо вам, що через постійне скорочення сну відбувається передчасне старіння та «незаплановане» ожиріння? Також сон має навіть більший вплив на здоров’я, ніж фізична форма або той факт, що ви не курите.

Саме брак доброго сну (мінімум 7 годин на добу, а найліпше: чоловікам – 8, жінкам – 9) стає причиною нервозності, апатичності та депресивності.  Тож нерідко сварки між чоловіком і дружиною стаються увечері, коли обоє стомлені для того, щоб один одному пробачати гострий тон або нечуйність.

А спробуйте згадати час, коли ви обоє мали відпочинок? Якісний відпочинок, а особливо сон, прямо пропорційний доброму настрою. Тоді навіть налаштування на світ і життя є зовсім іншим.

Звісно, ми не з доброго дива вирішує особі не спати допізна чи прокидатися вдосвіта. Постійне зростання цін і стабільно незмінні зарплати змушують шукати різних способів наповнення сімейного бюджету. Але будьте мудрі та проаналізуйте, чи «варта чинка вичинки». Бо іноді трапляються навіть парадоксальні речі: людина впродовж року перепрацьовує, аби дозволити собі поїхати на якийсь курорт або в цікаву мандрівку. Тобто людина працює задля відпочинку. Але систематичне перевантаження організму не компенсується десятиденним дозвіллям… Отже, прислухайтеся до свого організму. Якщо відчуваєте, що починається перевтома ,– перегляньте свої справи. Щось відкладіть на потім, щось делегуйте іншим (це стосується і домашніх справ, і робочих), а від чогось просто відмовтеся. Нам також треба бути дуже уважними до своїх чоловіків і жінок. Коли ви зауважуєте, що ваша «половинка» регулярно перевтомлюється,– постарайтеся порозмовляти про це. Часто перевтомлена людина просто не може адекватно оцінити становище, в якому знаходиться. Коли відчуваєте, що стомлені, не провокуйте один одного до конфлікту, ліпше промовчіть. Бо рідко коли слова змученої людини будуть словами любові й доброти.

Здорові стосунки чоловіка і дружини вимагають часу та зусиль. Тому, чоловіки й жінки,– спіть на здоров’я!

Світлана Бабинська

Джерело: Католицький суспільно-релігійний часопис CREDO, № 1 (127) 2013, с. 35

Фото: www.078.com.ua

Рейтинг: 4.9 Голосів: 28 Переглядів: 3198
Ваша оцінка: 101628

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар