Запрошуємо молодь до творення молодіжного Катехизму УГКЦ

EXCLUSIVE ARTICLES15.02.201321:22 Щоб долучитись до цієї важливої праці, необов’язкова богословська освіта чи глибокі знання правд віри, адже майбутній Молодіжний Катехизм повинен розповісти про віру кожній молодій людині – незалежно від її освіти, місця проживання, воцерковлення.


Кожен з нас прагне великих звершень, втілення мрій, хоче творити щось визначне, що служитиме людям десятиліттями, а то й століттями. Для кожного важливо залишити свій слід в історії. До участі саме у такій важливій місії закликає усіх молодих людей Українська Греко-Католицька Церква устами Патріарха Святослава.

Допомогти мільйонам молодих українців в цілому світі наблизитись до Бога, зрозуміти свою віру – саме таке завдання стоїть перед цими відважними і розумними людьми, які долучаться до спільної справи.

Понад 10 років численні богослови та фахівці з інших галузей науки працювали над Катехизмом Української Греко-Католицької Церкви – книгою, яка системно та ґрунтовно пояснює усе, що має знати і в що повинен вірити кожен українець греко-католик.

Сьогодні стоїть завдання донести зміст другої за важливістю (після Святого Письма) книги, що формує нашу віру, до молоді. Патріарх проголосив початок праці над створенням Молодіжного Катехизму – викладу віри УГКЦ у форматі, привабливому та зрозумілому для кожної молодої людини.

Ця праця може відбутись тільки за підтримки молоді. Саме тому для нас – Комісії УГКЦ у справах молоді, що разом із Патріаршою Катехитичною комісією УГКЦ є відповідальними за повстання Молодіжного Катехизму, такою важливою є Ваша думка!

Щотижня  на молодіжному сайті «ДивенСвіт» з’являтимуться невеликі фрагменти Катехизму УГКЦ. Дуже просимо Вас знайти час для детального ознайомлення із їхнім змістом та коротко відповісти на запитання:

 1. Що у цьому фрагменті для мене незрозуміле?
 2. Яке речення чи фраза мене особливо вразили, чи вважаю їх особливо важливими?

Запрошуємо також ділитися цитатами різних авторів, які можуть допомогти зрозуміти саме цей фрагмент Катехизму. Цікаво нам буде почути і Ваші побажання, Ваше бачення майбутнього молодіжного Катехизму.

Щоб долучитись до цієї важливої праці, необов’язкова богословська освіта чи глибокі знання правд віри, адже майбутній Молодіжний Катехизм повинен розповісти про віру кожній молодій людині – незалежно від її освіти, місця проживання, воцерковлення. До слова, маємо гарний приклад такої праці, коли творився катехизм YOUCAT.

Питання та думки не мусять бути «правильними». Вони повинні бути важливими саме для Вас! Єдине, що не допускається – це образи та наклепи.

Кількість коментарів до тексту необмежена. Просимо не відповідати на коментарі інших читачів. Обговорюйте фрагменти Катехизму з друзями та спільнотами, залучайте до нашої спільної праці якомога більше осіб. Дуже Вас просимо не залишитись осторонь!

Зі свого боку обіцяємо, що думка кожного буде почута і жодна особа, яка активно долучиться до цієї місії, не буде забута!

Разом ми творимо Єдиний Молодіжний Простір Української Греко-Католицької Церкви!

 

Фрагменти:

Запрошуємо молодь до творення молодіжного Катехизму УГКЦ

Катехизм. Боже Об’явлення.

Катехизм. Святе Передання.

Катехизм. Святе Письмо.

Катехизм. Керигма і катехиза.

Катехизм. Віруємо в Бога Отця.

Катехизм. Віруємо в єдинородного Сина. Віруємо у Святого Духа.

Катехизм. Творець і Його творіння.

Катехизм. Людина.

Катехизм. Гріхопадіння


Катехизм Бог став Людиною, щоб людина стала богом

 

 Фото: YOUCAT

Рейтинг: 4.9 Голосів: 47 Переглядів: 4631
Ваша оцінка: 100307

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (11)

+

Додати коментар  • 28 Червня, 2013 17:35Борис Оксана Відповісти
  • Слава Ісусу Христу!
   В мене є ВЕЛИКЕ ПРОХАННЯ: якомога детальніше поясніть основи:
   1. ДЕКАЛОГ
   2. СВ.СПОВІДЬ(як підготовку, так і саму СВ.Сповідь(особливо, як не треба сповідатися)
   3. СВ.ПРИЧАСТЯ(як розрізняти легкий і тяжкий гріх; які гріхи відносяться до тяжкої матерії, а які ні)
   4. ПІСТ(до якого посту зобов'язує СВ.ЦЕРКВА, в кожному окремому випадку),
   5. МОЛИТВА(які молитви СВ.Церква зобов'язує молитися кожного дня).
   Особливо прошу про 4-ту Заповідь Божу(До якого віку особа зобов'язана до ПОСЛУХУ батькам? Чи можуть батьки повнолітній особі вказувати:
   що, як і коли їй їсти, і у що сьогодні одягатися, і взуватися;
   коли працювати, а коли віддихати;
   лікуватися, чи не лікуватися;
   на що трати заробітну платню, а на що ні, і т.п?
   І чи зобов'язана повнолітня особа, під страхом ТЯЖКОГО ГРІХА виконувати такого типу вказівки?).
   Будь ласка, поясніть так, щоб скрупульозній особі було зрозуміло :-)


  • 25 Лютого, 2013 11:51Богдан Довгань Відповісти
  • Я щось зовсім відсталий від життя, і не чув ні про ЮКАТ (YouCat), ні про будь-що подібне...
   Ідея дуже класна, і мені дуже подобається, хоча я так і не збагнув, як саме цей Молодіжний
   Катехизм УГКЦ буде творитися???
   Може, хтось ще раз пояснить, бо я щось не розумію?


  • 25 Лютого, 2013 11:47Ярослав Відповісти
  • Катехизм для молоді - це чудово!!! Але є ще один нюанс: як донести цей катехизм до молоді, якщо священики по віддалених парафіях взагалі не працюють з молоддю. У невеличкому містечку зустрівся з ситуацією - люди навіть не знають про Катехизм Христос Наша Пасха. Ось, на жаль такі реалії. Але працювати над ширенням Слова Божого працювати потрібно. Чекаю початку проекту.


  • 25 Лютого, 2013 11:47Ярослав Відповісти
  • Катехизм для молоді - це чудово!!! Але є ще один нюанс: як донести цей катехизм до молоді, якщо священики по віддалених парафіях взагалі не працюють з молоддю. У невеличкому містечку зустрівся з ситуацією - люди навіть не знають про Катехизм Христос Наша Пасха. Ось, на жаль такі реалії. Але працювати над ширенням Слова Божого працювати потрібно. Чекаю початку проекту.


  • 25 Лютого, 2013 11:40Taras Відповісти
  • В мене є велике прохання до вас по розділу катехизмові правди, я так зрозумів він тут обговорюватися не буде. Там є один розділ: "Гріхи проти Святого Духа", через неправильне розуміння якого я пережив гіркий досвід зневіри і страху.
   Знайте, легко написати важкі слова як то
   (1. Надмірна надія на Боже милосердя
   2. Безнадійність на Боже милосердя
   3. Спротив пізнаній правді християнської віри
   4. Завидування ближньому Божої ласки
   5. Закаменілість на спасенні упімнення
   6. Нерозкаяність аж до смерти)
   з яких я правильно розумію тільки "нерозкаяність аж до смерті". І легко їх залишити без пояснення. І як проста людина, яка це прочитала, повинна це все розуміти? В мене із-за нерозуміння цих гріхів, кілька днів була зневіра і депресія, бо я думав що згрішив проти святого духа і мені не проститься. Навіть деякі церковні люди в яких я питав не мають остаточної відповіді на гріх хули на святого духа. Я просто чекаю в молодіжному катехизмі детальне розяснення, цього розділу. Дякую.


  • 22 Лютого, 2013 19:11християнка Відповісти
  • Я погоджуюсь, що це супер ідея. Молодь потребує відповіді на питання віри. Думаю, YOUCAT є добрим прикладом для творення молодіжного катехизму. Але вартує заглянути далі. Може, зробити цей катехизм різноманітним? Я знаю, що це вимагає більше роботи, але краще робити довше, але якісніше. Серед наших молодих людей є багато фахівців у різних сферах: психологи, дизайнери, художники, видавці... Вони можуть порадити і допомогти.
   Пропозиції:
   * зробити катехизм у різних форматах: книга, мультимедійний варіант, аудіо-книга, можна і в періодиці спробувати. Для цього слід ще й розрахувати попит на ці різні варіанти. Пропоную це, бо знаю, що молодь часто не хоче брати до рук грубої книжки, та книжки взагалі.
   * не забути (бо, здається, при творенні "Христос-наша Пасха" це упустили) про людей з особливими потребами: глухих, слабочуючих, сліпих... Вони взагалі відчувають себе ізольованими від "чуючої та зрячої" Церкви... Для них існує безліч питань щодо віри, які не можуть формулюватись поза їхнім контекстом.
   * розширити простір для обговорення катехизму. Маю на увазі, що відвідувачі цього сайту - це далеко не вся молодь, яка потребує пояснень на питання віри. Для цього можна створити групу інтерв'юерів, які йтимуть в технікуми, коледжі, університети, гуртожитки з діалогом.


  • 22 Лютого, 2013 20:03о.Ростислав Пендюк Відповісти
  • Дякую за чудові думки і ідеї. Чи Вам би було цікаво про це більше поговорити, а можливо долучитись? Якщо так, напишіть.


  • 22 Лютого, 2013 18:39християнка Відповісти
  • Це так добре, що молоді люди завдяки молодіжному катехизму зможуть краще зрозуміти суть віри Церкви і відчути себе потрібним завдяки такій ініціативі. Справді, "Христос-наша Пасха" написаний складною мовою, яку не розуміє молодь, її не розуміють ті, хто не має богословської освіти. Поспілкувавшись з людьми зрілого віку, викладачами, видавцями, літераторами, роблю висновок, що багаторічна справа нашої Церкви стається неспосібною для читання вірними. Перше, що відбирає ентузіазм, - перенасиченість цитатами, друге - лексика. До цього катехизму слід видати тлумачний словник, словник церковної лексики та термінології.
   Але при ініціативі творити молодіжний катехизм, мене найбільше лякає, що знову оминемо щось надважливе...


  • 19 Лютого, 2013 09:40Демуш Роман Відповісти
  • Це катехизм КЦ... не Катехизм УГКЦ. Щоправда "наша Пасха" не простіший... Занадто багато цитат і виглядає як наукова праця...


  • 18 Лютого, 2013 17:36Taras Відповісти
  • І ще не зрозуміло розділ - моральна свідомість (сумління)


  • 18 Лютого, 2013 17:32Taras Відповісти
  • Дуже-дуже класна ідея, я от вчора читав катихизм онлайн тут http://www.catechismus.org.ua/ і дуже мало що зрозумів :( там де про моральність пристрастей і моральність людських вчинків, хочеться щоб було доступною і зрозумілою мовою)