Наша Богородиця Алмудена

17.10.201009:57 Покровителька мадриду Ікона Святої Марії Цариці Альмудени, попередньо названа Свята Марія Маджіоре, була віднайдена в 1085 р.Б. під час завоювання міста королем Альфонсом VI в кутку муру біля так званих воріт Вега в старій мечеті. В історії Мадриду зустрічаємо згадки про ікону Св. Марії Алмудени: місцеві хроніки, літописи, записки палацу. Немає відомостей про вік Ікони, але відомо, що в 8 ст.її було заховано за Декретом Толедського Архієпископа Дон Раймунда. За переказами: "Коли Апостол Яків прийшов з Єрусалиму проповідувати до Іспанії, приніс чудотворну Ікону, яка сьогодні називається Алмудена, і помістив її цій церкві поряд з фігурою св. Калоджеро, який першим проповідував на цій землі в 38 р.Б."(Згідно подання в літописі з 1640 р.Б.).


У 1085 р. Б король Альфонс VI, щоб віднайти стару ікону, організував навколо мурів міста процесію, в якій були задіяні духовенство, знать, народ Мадриду й сам король. В часі молитви біля кута "алмудіт" (сховище зерна, яке мусульмани називали "Алмуд", тобто "мірка") почало падати каміння, відкривши таким чином сховок ікона Діви Марії. Від моменту чуда на цьому місті ще три століття горіли свічки, через це й обличчя на іконі є темним. Відомо, що сама ікона є давнішою за 712 р.Б, коли мусульмани захопили Мадрид, що й спричинило потребу оборони ікони.

Папа Пій Х в серпні 1908 р.Б. своїм офіційним Декретом проголосив її Покровителькою Мадриду, святкуючи Її день 9 листопада. Папа Павло VIІ у червні 1977 р.Б. в Апостольському зверненні пише: "Проголошуємо назавжди Непорочну Діву з титулом Алмудени, головною покровителькою перед Богом Архиєпархії Мадрид Акала."

В будь-якому випадку вже від давніх часів як цивільна влада, так і церковна вшановували Покровительку Діву Алмудену в її святині Святої Марії Маджіоре.

За документами з архіву Катедри в 1640 р.Б. з нагоди перенесення ікони до її святині після реставрації вийшов наказ роздрукувати ікону й поширити її Мадридом, церквами і публічними місцями на знак визнання найстаршої і єдиної Покровительки міста.

Ф. Палазон уклав гімн, присвячений Найсвятішій Діві Марії Цариці Алмудені, який співають з великою пошаною усі вірні:

Вітай, Владичице з темним обличчям,
Діво та Матір Відкупителя,
Свята Маріє Алмудена,
Царице неба,
Мати любові.
Ти, що була
захована в стінах
цього дорогого
і старого Мадриду,
сьогодні сяєш
перед Твоїм народом,
який Тебе величає
і уповає на Тебе.
Під Твоїм покровом,
Пречиста Діво,
Твої діти шукають
заступництва.
Ти є покровителькою
нашого міста,
о любляча Мати,
Божа святине.
Амінь

Рейтинг: 5.0 Голосів: 2 Переглядів: 963
Ваша оцінка: 100

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар