Львівському національному університету 350 років

09.10.201107:39 В понеділок, 10 жовтня о 10:00 в Актовій залі Львівського національного університету (ЛНУ) розпочнеться святкування 350-річчя від часу заснування ВНЗ. Відбудеться урочисте відкриття Міжнародної конференції "Львівський національний університет імені Івана Франка: історія, виклики сучасності, візія майбутнього". Про це повідомляє прес-центр ВНЗ. Пленарне засідання охопить усі етапи історії Університету, найбільш значущі моменти його розвитку.


 

1236176070 86221 20080620230701Відкриє конференцію ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Іван Вакарчук доповіддю про роль і місію Львівського університету в освітньому, науковому і культурному житті України та Європи й окреслить перспективи подальшого розвитку.

Про йозифінський період Університету в контексті полеміки розповість доктор Алоїс Вольдан, професор славістики та директор Славістичного інституту Віденського університету.

Завідувач кафедри філософії науки Варшавського університету, професор Яцек Ядацький висвітлить найяскравішу сторінку в історії академічних шкіл – Львівсько-Варшавську школу філософії, інтелектуальні ідеї якої народжувалися саме у Львівському університеті.

Приємною несподіванкою стане присутність почесного гостя з Норвегії. Відомий скандинавський антрополог, професор соціології та соціальної роботи в університеті Ставанґера, запрошений професор Університету імені Т.Масарика в Брно (Чехія) і Лундського університету (Швеція) Ганс-Йорґен Валлін-Вейє з погляду нордичної перспективи розповість про дієву участь Б.Бйорнсона у захисті українських студентів, які боролися за Український університет у Львові.

Про академічний статус Львівського університету у XVІІ-XVІІІ ст., зокрема про політичний та освітній контекст королівських привілеїв, головні етапи й особливості формування структури і навчального процесу в Університеті йтиметься у доповіді директора Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василя Кметя.

Джерело: Освітній портал

Рейтинг: 4.5 Голосів: 4 Переглядів: 664
Ваша оцінка: 5359

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар