Програма підтримки вищої освіти “Student Initiatives 2011”

11.02.201114:25 Міжнародна Програма підтримки вищої освіти (HESP), започаткована Open Society Foundations, запрошує студентів Грузії й України надати проектні пропозиції у межах програми «Student Initiatives». Мета програми «Student Initiatives» (SІ) – розширити можливості студентів вирішувати питання, пов'язані з системними змінами у вищій освіті. SІ підтримує залучення студентів до демократизації освітнього процесу та до створення транснаціональних альянсів студентів Південно-Східної Європи та колишнього Радянського Союзу.


І. Студентська солідарність проти дискримінації й за доступ до вищої освіти

У цю секцію слід подавати проектні пропозиції, які вивчатимуть наявну практику ізоляції від освіти та переконуватимуть у необхідності доступу до неї всіх людей – незалежно від ознак статі, раси, етнічної приналежності, інвалідності, релігії та сексуальної орієнтації.

Ми очікуємо пропозицій від студентських організацій, які мають комплексний підхід до обмежувальних практик ізоляції, дискримінації, приниження й ненависті та які виступають за доступ і залучення ізольованих груп. Особливо нас цікавлять пропозиції, які охоплюють два чи більше виміри ізоляції, роблячи акцент на розвитку солідарності між і з дискримінованими групами.

Проектні пропозиції мають містити такі елементи:

- просвітницький (підвищення поінформованості);

- дослідницький (поглиблене вивчення поточної ситуації);

- пропагандистський (переконування задля відкриття доступу до університетів для ізольованих і недостатньо представлених груп за допомогою культурних, програмних і законодавчих змін).

II. Розгляд реформ вищої освіти та якості вищої освіти

Проектні пропозиції в цю секцію можуть подавати студентські організації. Такі пропозиції мають аналізувати реформи вищої освіти на національному рівні та вивчати їх можливості й обмеження зі студентського погляду. Проекти має бути сконцентровано на проблемних областях, пов'язаних із потребами й очікуваннями студентів: що саме студенти вважають реформами в таких сферах, як студентська свобода вибору, рівний доступ, прозорість, мобільність студентів, студентське управління, орієнтація освіти на студента тощо.

Проектні пропозиції мають містити такі елементи:

- просвітницький;

- дослідницький;

- пропагандистський.

III. Студенти проти корупції

Місцеві студентські групи й організації можуть подавати в цю секцію пропозиції невеликих проектів, що спрямовані на боротьбу з корупцією у вищій освіті. Нас цікавлять проектні пропозиції, що досліджують будь-який різновид корупційних практик, – від нечесності студентів, низької якості й невідповідності навчальних курсів до зловживань адміністративною владою, непрозорості функціонування університету й корупції в наданні послуг для студентів, як, наприклад, розподіл місць у гуртожитках. Ми також очікуємо пропозицій, які стосуються можливих маніпуляцій структурами студентського самоврядування з політичною, економічною чи іншою метою.

Проектні пропозиції мають містити такі елементи:

- підвищення обізнаності;

- інформаційно-пропагандистський.

Усі проектні пропозиції мають відповідати таким вимогам:

- авторами та виконавцями повинні бути студенти бакалаврату;

- подають і реалізують пропозиції чинні студентські організації.

Проектні пропозиції можуть стосуватися як підготовки, так і реалізації запропонованих ініціатив. Максимальна тривалість проекту – 12 місяців.

Проектні пропозиції мають містити заповнену інформаційну анкету, докладний опис ідеї проекту та запланованих заходів, терміни проведення проектних заходів, очікувані результати проекту, короткий опис студентської організації (-ій), резюме лідера (-ів) проекту та детальний бюджет проекту в доларах США чи євро.

Повну проектну пропозицію слід надати в електронному вигляді на адресу si@osi.hu не пізніше 28 лютого 2011 року.

Проекти відбиратиме міжнародний експертний комітет. Результати відбору буде оголошено в березні 2011 року. Якщо будуть потрібні незначні зміни, заявникам можуть запропонувати оновити проектні пропозиції.

Можливий початок проектів: квітень/травень 2011 року.

Контакти: Ms. Krisztina Szeberin, Program Coordinator, Higher Education Support Program, Open Society Institute - Budapest, Phone: (+36 1) 882-3850, Fax: (+36 1) 882-3112, E-mail: si@osi.hu, Website: http://www.soros.org/initiatives/hesp

Джерело: Гурт

Фото: heystudents.com

Рейтинг: 5.0 Голосів: 1 Переглядів: 499
Ваша оцінка: 2278

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар